Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon otsustas esmaspäeval saata Riigikogu täiskokku esimesele lugemisele Euroopa Liidu (EL) ja Gruusia, Moldova ning Ukraina assotsieerimislepingute ratifitseerimise seaduse eelnõud. Esimene lugemine toimub kolmapäeval, 15. oktoobril.

„Eesti toetab nende riikide lõimumist Euroopa Liidu õigus- ja majandusruumiga. Assotsiatsiooni- ja vabakaubanduslepingud on Gruusia, Moldova ja Ukraina jaoks pöördelise tähendusega nende suveräänsuse ning demokraatliku arengutee kindlustamisel,“ ütles Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Mihkelson lisas, et Eesti ja teised Euroopa Liidu liikmesriigid on kõigiti valmis toetama ja abistama kolme riigi reformikavasid, mis on hädavajalikud assotsiatsioonilepete punktide võimalikult kiireks realiseerimiseks. “Eriti keeruline on mõistagi olukord Ukrainas, sest lisaks laiaulatuslikele reformidele tuleb Kiievil säilitada suveräänne kontroll oma territooriumi üle,” täpsustas Mihkelson.
Järgmise nädala kolmapäeval tulevad seega tänase Riigikogu väliskomisjoni otsusega Riigikogu täiskogus esimesele lugemisele ühelt poolt Euroopa Liidu, Euroopa Aatomienergiaühenduse ja nende liikmesriikide ning teiselt poolt Gruusia vahelise assotsieerimislepingu ratifitseerimise seaduse eelnõu (705 SE), ühelt poolt Euroopa Liidu, Euroopa Aatomienergiaühenduse ja nende liikmesriikide ning teiselt poolt Moldova Vabariigi vahelise assotsieerimislepingu ratifitseerimise seaduse eelnõu (706 SE) ning ühelt poolt Euroopa Liidu ja Euroopa Aatomienergiaühenduse ning nende liikmesriikide ja teiselt poolt Ukraina vahelise assotsieerimislepingu ratifitseerimise seaduse eelnõu (714 SE).

Väliskomisjoni istungil osales ka välisminister Urmas Paet.

Tagasiside