Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson on kuni laupäevani kestval visiidil Kanadas Ottawas ja Torontos koos Läti ja Leedu parlamentide väliskomisjoni esimeeste Romualds Razuksi ja Emanuelis Zingerisega. Külaskäigu eesmärgiks on tähistada Balti riikide ja Kanada vaheliste diplomaatiliste suhete taasloomise 20. aastapäeva. Kohtumistel on tähelepanu keskmes Balti riikides toimunud nii poliitilised kui ka majanduslikud arengud.

Mihkelson tõi visiidi olulise joonena välja vajaduse tugevdada atlandiülest koostööd suhete arendamise kaudu Kanadaga, kus Balti riikidel on tugevad kogukonnad. “Kanada on Eestile väga oluline partner rahvusvahelises julgeolekukoostöös. Meie suhted on alati omanud erilist tähendust eeskätt suure Eesti kogukonna tõttu Kanadas. Samas ma usun, et meie kaubandussuhetes on võimaluste kasutamisel veel palju ruumi,” ütles Mihkelson.
 
Visiidi käigus on kavas arutada Balti riikide poliitiliste ja majandussuhete tihendamist Kanadaga.
 
Külastatakse nii Ottawat kui Torontot, kavas on ametlikud kohtumised parlamendis mõlema koja esimeeste ning alamkoja välissuhete ja rahvusvahelise kaubanduse komisjoni esimehega, samuti täidesaatva võimu esindajatega, debatt Carletoni ülikoolis Ottawas ja Toronto Ülikoolis. Kavandatud on ka mitmekülgne programm Eesti kogukonnaga Torontos.
 
Visiidi korraldavad Eesti, Läti ja Leedu saatkonnad Kanadas.
 
Lisainfo: Marko Mihkelson 5141442
Tagasiside