Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Balti riikide parlamentide väliskomisjonid kogunevad reedel, et arutada Idapartnerluse tulevikku Euroopa Liidu Idapartnerluse teemalise tippkohtumise eel.

Riias kogunevad Eesti, Läti ja Leedu parlamentide väliskomisjonid arutavad kolme riigi regionaalkoostööd julgeoleku, infrastruktuuri, energia ja hariduse teemal, aga samuti arutatakse laiemalt rahvusvahelist olukorda.

„Idapartnerluspoliitika sai Vilniuse tippkohtumise eel tõsise löögi. Euroopa Liit peab jätkama aktiivset välispoliitikat ida suunal ja arvestama muutunud oludega,“ ütles Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson. Mihkelsoni sõnul Idapartnerluse teemadel hea tunnetusega Balti riigid olid esimesed, kes kutsusid näiteks Kiievis lõpetama vägivalda ja lahendama vastasseis läbirääkimistega.

Kolme Balti riigi parlamentide väliskomisjonide esimehed Marko Mihkelson, Benediktas Juodka ja Ojars Eriks Kalnins kutsusid juba oma 23. jaanuari ühisavalduses Euroopa juhte üles võtma kindlat seisukohta ning mõista hukka vägivalla kasutamise Kiievis. Sündmuste areng Ukrainas sai alguse Mihkelsoni sõnul ühest suurimast tagasilöögist EL-i Idapartnerluspoliitikas, kui Ukraina ja EL-i vahel jäi möödunud aasta lõpus sõlmimata assotsiatsioonileping ning olukord eskaleerus Ukraina ja Venemaa vaheliseks konfliktiks.

Euroopa Liidu Idapartnerluse teemaline tippkohtumine toimub 2015. aastal Riias. Selle eel toimuval Balti riikide väliskomisjonide kohtumisel osalevad Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja komisjoni liikmed Maimu Berg ja Margus Hanson.

Tagasiside