Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäeval Leedus Palangas toimunud kolme Balti riigi parlamentide väliskomisjonide kohtumisel olid tähelepanu all arengud riikide suhetes Venemaaga.

„Komisjonid arutasid Venemaa poolt Euroopa Liidu ettevõtetele kehtestatud sanktsioonide mõju ning vahetasid mõtteid Balti riikide võimalikele vastusammudele Venemaalt lähtuvale desinformatsioonile ja üha räigemaks muutuvale propagandakampaaniale,“ ütles Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Kohtumisel tõdeti, et Balti riigid kannavad Venemaa lähemate naabritena majandussuhete halvenemisest tulenevat koormust oma majandustele kõige rohkem. Olukorra lahenduseks saab olla aktiivsem ekspordi sihtriikide ja uute turgude leidmine.

“Muutunud julgeolekuolukorras peab Eesti oma rahvusvahelise konkurentsivõime suurendamiseks senisest palju aktiivsemalt ja sihikindlamalt töötama uute ja pikaajalise potentsiaaliga turgude avamisel meie ettevõtjatele. Seda saab teha nii suuremas koostöös põhja- ja lõunapoolsete naabritega ning Euroopa Liidu struktuure rakendades,” ütles Mihkelson.

Riigikogu väliskomisjoni esindasid Palanga kohtumisel komisjoni esimees Marko Mihkelson ja komisjoni liige Andre Sepp.

 

Tagasiside