Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigireformi probleemkomisjon külastas 14. märtsil Soome Soome parlamendi tulevikukomisjoni. Kolleegidega arutati komisjonide päevakorras olevaid olulisemaid teemasid.

Eesti delegatsiooni kuulus neli parlamendi saadikut – Arto Aas (REF), Helmut Hallemaa (KESK), Külliki Kübarsepp  (EVA) ja Aivar Kokk (IRL). Delegatsiooni juhtis probleemkomisjoni aseesimees Arto Aas.

„Pikaajaliste strateegiate koostamine ja tuleviku-uuringute kasutamine poliitikate kujundamisel on eduka riigijuhtimise lahutamatu osa. Eesti riigil on Soome kogemustest palju õppida ja seda nii parlamendi kui valitsuse tasandil“, hindas Arto Aas kokkuvõtvalt visiiti.

Soome parlamendi tulevikukomisjon on tegutsenud 20 aastat ning tema roll on pidada Soomes strateegilisi arutelusid riigi tuleviku kontekstis. Komisjon peab parlamendi ja valitsuse vahel dialoogi tuleviku trendide, oluliste mõjufaktorite, inter-sektoraalsete ja pikaajaliste arengu prioriteetide üle. Tulevikukomisjon erineb teistest komisjonidest, kuna tema peamine ülesanne pole õigusaktide menetlemine, vaid olla kui think tank parlamendis pikaajalistes strateegilistes aruteludes ja valikutes. Komisjon teeb tihedat koostööd teadusasutuste ja erinevate organisatsioonidega, samuti valitsusasutustega ning annab välja strateegilisi raporteid ning soovitusi Valitsusele. Regulaarselt näiteks jälgitakse tehnoloogia mõju riigi erinevate sektorite arengule ning antakse suuniseid Valitsusele.

Loe lisaks

Tagasiside