Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni aseesimees Leo Kunnas, liikmed Enn Eesmaa ja Peeter Tali külastasid täna komisjoni väljasõidu raames õppusel Warfighter CPX 24-3/ Austere Challenge 24 osalevat Kaitseväe diviisi staapi. Saadikud said ülevaate õppuse ülesehitusest, stsenaariumist ja käigust ning diviisi staabi tegevustest.

„Tegemist on väga olulise õppusega, kus realistlikes tingimustes lihvitakse meie diviisi koostöövõimekust liitlastega. Mitmedomeeniliste operatsioonide käigus ehk maal, õhus, kosmoses, küber- ja inforuumis harjutavad diviis ja liitlasväed Läänemere regiooni ja Eesti kaitsmist,“ ütles riigikaitsekomisjoni aseesimees Leo Kunnas. „Erilist tunnustust väärivad diviisi ridades õppusel professionaalselt tegutsevad reservväelased. Oleme diviisi arengute suhtes väga positiivsed, selliselt baasilt saab kiiresti edasi areneda.“

Kaitseväe diviis täidab Eesti sõjalises kaitses kaht peamist eesmärki: seob omavahel maakaitseringkondade, brigaadide ja teiste väeliikide lahingud ning on ühenduslüli liitlaste ja nende sõjaliste võimete vahel. Diviisi tegevuspiirkond hõlmab kogu Eesti territooriumi.

Tagasiside