Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna tervitab õiguskantsler Indrek Tederi otsust  pöörduda riigikohtu poole taotlusega tunnistada alates 2006. aastast ravimiseaduses sätestatud apteekide asutamise piirangud põhiseadusvastasteks.

„Tervitan õiguskantsleri otsust pöörduda apteekide asutamispiirangute teemaga riigikohtu poole, kuna see annab võimaluse saada kõige pädevam hinnang, kas ja mil määral on praegune regulatsioon vastuolus põhiseadusega,“ ütles Tsahkna.  

Tsahkna kinnitusel otsustas Riigikogu 16. oktoobril 2012 aastal toetada õiguskantsleri ettepanekut ja sotsiaalkomisjon on vastavaid seadusemuudatusi ka ette valmistamas.

„Kuna tegu on teemaga, mis mõjutab paljusid inimesi, ei tohi me astuda läbimõtlematuid samme ja seetõttu on sotsiaalkomisjon otsustanud koostada raporti, mille eesmärgiks on välja pakkuda lahendused apteekide asutamispiirangute kohta,“ ütles Tsahkna.

Tsahkna sõnul juhib raporti koostamist sotsiaalkomisjoni liige Maret Maripuu ja see on planeeritud valmima käesoleva aasta märtsis.

„Sotsiaalkomisjoni eesmärgiks on välja töötada seadusemuudatused, millega kõrvaldada praeguse regulatsiooni põhiseadusvastasus ja tagada eelkõige maapiirkondades elavatele inimestele parim apteegiteenuse kättesaadavus,“ selgitas Tsahkna.

Sotsiaalkomisjoni esimees avaldas lootust, et riigikohus annab oma lahenduse võimalikult kiiresti, et sotsiaalkomisjon saaks seda arvestada ka omapoolsete seadusemuudatuste väljatöötamisel.

Täiendav informatsioon: sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna, telefon
51 50 618.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside