Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon arutas täna Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõu, mis ühtlustab tubaka- ja seonduvate toodete tootmist, esitlemist ja müüki reguleerivaid liikmesriikide õigus- ja haldusnorme.
Sotsiaalkomisjon otsustas toetada direktiivis saavutatud kokkuleppest tugevamat regulatsiooni, eriti mis puudutab pakendil esitatud visuaalse informatsiooni mõjukust.
“Üks pilt räägib rohkem kui sada sõna ning rahvatervise huvid peavad olema eespool tootjate omadest. Oluline on see, et vesipiibu, mokatubaka ja elektroonilise sigaretiga seotu võrdsustatakse tavalise tubaka regulatsiooniga, mis peaks mõjutama noorte käitumist tervislikumaks,” ütles komisjoni esimees Margus Tsahkna.
Sotsiaalministeeriumi esindaja sõnul on direktiivi üks peamisi eesmärke kõrvaldada ekslik mulje, nagu oleksid mõned tubakatooted teistest vähem kahjulikumad ning karmistada tubakatoodete tootmistingimusi. Direktiivi laiem eesmärk on ennetada tubakatoodete tarbimist eelkõige alaealiste hulgas. Tsahkna sõnul on direktiiv rahvatervise seisukohalt väga oluline ning komisjon toetab Eesti seisukohta direktiivi jõustamiseks, mis saaks varemalt toimuda järgmisel aastal. Üleminekuperiood seejärel kestaks 18 kuud.

Riigikogu pressitalitus

Margit Liivoja, 631 6353
[email protected]

08.04.2013

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagasiside