Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon tutvus oma 12. juuni istungil Praxise poolt läbi viidud analüüsiga „HIV mõju majandusele ja tööandja roll selle ennetamisel“ ning koalitsiooni „Ettevõtted HIV vastu“ ettepanekutega.
“HIV on 100% ennetatav haigus, kuid sellegipoolest oleme jätkuvalt sellel teemal üks juhtivamaid riike just negatiivses mõttes. Ühiskonna teadlikkuse tõstmine ning testimisvõimaluste loomine aitaks oluliselt kaasa ka HIVi poolt tekitatavate majanduslike kahjude vähenemisele,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna.
Praxise poolt esitletud analüüs võtab kokku mujal maailmas toimivad HIV ennetamise praktikad, HIViga seotud hinnangulised kulud ja majandusliku koormuse Eestis ning annab soovitused, mille arvestamisel on võimalik vähendada uusi HIV nakatumise juhte. Ülevaate sellest andis Praxise tervisepoliitika programmi analüütik Gerli Paat-Ahi.
Sotsiaalkomisjon tutvus oma istungil ka koalitsiooni „Ettevõtted HIV vastu“ tegevusega, mida tutvustas selle eestvedaja Keit Fomotškin, kes edastas ka koalitsiooni ettepanekud Riigikogu sotsiaalkomisjonile.
Riigikogu sotsiaalkomisjon avaldas valmidust olla edaspidi koalitsiooni „Ettevõtted HIV vastu“ aktiivseks koostööpartneriks ja osaleda sügisel koalitsiooni poolt läbiviidavas ennetusprogrammis ja koolituses.
Sotsiaalkomisjoni istungil osalesid ka sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna peaspetsialist Merilin Mäesalu, Terve Eesti Sihtasutuse kommunikatsioonijuht Kersti Karu ja koalitsiooni „Ettevõtted HIV vastu“ esindajad Erko Karing ja Ingrid Purga.

Riigikogu pressitalitus
Ülo Mattheus, 631 6352

[email protected]
13.06.2012

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagasiside