Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna peab tähtsaks Eesti HIV-positiivsete võrgustiku aktivistide korraldatavaid aktsioone seoses ülemaailmse AIDS-i vastu võitlemise päevaga.

„HIV-võrgustiku aktivistide väljaöeldud hoiatused on kaalukad argumendid võitluses AIDS-ga. Need aitavad paremini esile tuua selle kiiresti leviva haiguse probleemid. Haiguse levikut saame pidurdada inimeste teadlikkuse suurendamisega,“ ütles Tsahkna. „Sotsiaalkomisjon on teemat oma istungitel korduvalt käsitlenud. Samuti on ministeeriumide esindajad tutvustanud parlamendi täiskogu istungil HIV tõkestamiseks tarvitusele võetud abinõusid,“ lisas Tsahkna.

Tsahkna peab väga vajalikuks HIV kiirtestimisvõimaluste laienemist. Aasta alguses korraldas sotsiaalkomisjon Riigikogus HIV kiirtestimise, et olla eeskujuks ja teemat tähtsustada.

AIDS-i levik ja HIV viiruse edasikandumine on otseselt seotud riigi narkomaania vastase võitluse programmiga. Nende vähendamiseks on kavandatud rida tegevusi, milleks on näiteks süstlavahetus ja narkomaania ravi, samuti on väljatöötatud ja rakendatakse HIV-i ja AIDS-i ennetamise meetmeid.

Täna kell 13 Riigikogu ees kogunenud Eesti HIV-positiivsete võrgustiku aktivistid läitsid küünlad, et juhtida tähelepanu AIDS-i ja HIV-vastase võitluse tähtsusele.

Riigikogu pressiteenistus
29. november 2013

Kati Varblane, 631 6353, 51 69 152
kati.varblane@riigikogu.ee
Päringud:
press@riigikogu.ee

 

 

 

 

 

 

Tagasiside