Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon otsustas oma tänasel istungil nimetada Eesti tervishoiusüsteemi tulevikunägemuse töörühma liikmeks sotsiaalkomisjoni esindajaina Margus Tsahkna (IRL) ja Heljo Pikhofi (ESD). Valik tehti põhimõttel, et sotsiaalkomisjoni poolt oleks töörühmas nii koalitsiooni kui ka opositsiooni esindaja.
“Töörühm koguneb oma esimesele koosolekule esmaspäeval, 8. oktoobril, kus tuleb paika panna, kuidas tervishoiu- ja meditsiinikorralduslike teemadega edasi minna. Loodan, et see koostöö saab olema konstruktiivne ja suunatud eelkõige patsientidele parimat meditsiiniteenust võimaldavate lahenduste leidmisele,” ütles sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna.

Tsahkna kinnitusel tuleb lahendus nii leida nii tervishoiu korralduslikele küsimustele kui ka finantseerimisele. “Kindlasti on palju erinevaid ettepanekuid, kuidas lahendada töökorralduslikke küsimusi, kuid peamiseks ja krooniliseks mureks Eesti meditsiinis on rahapuudus. Töörühm peab ka sellele probleemile lahenduse välja pakkuma,” rõhutas Tsahkna.
Töörühm moodustatakse sotsiaalministri Hanno Pevkuri ettepanekul, eesmärgiga määratleda tervishoiusüsteemi areng kuni aastani 2020. Vastava ettepaneku on sotsiaalminister lisaks sotsiaalkomisjonile teinud Arstide Liidule, Õdede Liidule, Ämmaemandate Ühingule, Tervishoiualatöötajate Ametiühingute Liidule, Tervishoiutöötajate Kutseliidule, Perearstide Seltsile, Haiglate Liidule, Kiirabi Liidule, Eratervishoiuasutuste Liidule, Haigekassale, Tartu Ülikooli Arstiteaduskonnale ning Tartu ja Tallinna Tervishoiukõrgkoolile.

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

 

 

 

Tagasiside