Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalkomisjoni avalikul istungil 22.novembril oli kõne all naistevastase vägivalla tänane olukord, vägivalla ohvrite abistamine, õiguskaitseorganite poolne tegevus naiste- ja perevastase vägivalla juhtumite menetlemisel ja samuti riigi poolt kavandatavad meetmed selle probleemiga paremaks tegelemiseks.
„Seoses naiste- ja perevastase vägivallaga on mitu küsimust, mis tuleks ühiskonnas lahendada. Esiteks, et ohvrid julgeksid abistajate poole oma murega pöörduda ja et nad ka abi saaksid. Täna rahastatakse naiste varjupaiku projektipõhiselt, kuid sotsiaalministeeriumis juba on välja töötamisel riiklik rahastamisskeem, mis peaks valmima järgmise aasta kevadeks ja jõudma 2014. aasta riigieelarvesse,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna.
Vaja on Tsahkna sõnul luua ka üksinda last kasvatavate emade toetussüsteem, mis võimaldaks perevägivalla all kannataval naisel üksinda toime tulla. „See süsteem puudutab elatusrahade kättesaamist juhul, kui lapse isa seda ei maksa. See on üks samm naistele kindluse tekitamise suunas, et nad puht majanduslikult oma laste kasvatamisega hakkama saaksid,“ ütles Tsahkna.
Tsahkna rõhutas ka vajadust, et Eesti ühineks Euroopa Nõukogu naistevastase vägivalla ja perevägivalla ennetamise ja tõkestamise konventsiooniga, mis on ta sõnul kavas lähima kahe aasta jooksul.
Tänasel istungil tutvustasid naistevastase vägivallaga seotud probleeme Eesti Naisteühenduste Ümarlaua naistevastase vägivalla vastase töörühma juht ja Eesti Naiste Varjupaikade Liidu juhatuse liige Eha Reitelmann, Tartu, Järva ja Võru naiste varjupaiga psühhoterapeut Kait Sinisalu, Lõuna Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Raul Heido ja sotsiaalministeeriumi soolise võrdõiguslikkuse osakonna peaspetsialist Helen Sööl.
Pärast istungit toimus Eesti Naisteühenduste Ümarlaua tänuüritus naistevastase vägivalla vähendamise ja ohvrite abistamisega tegelevatele organisatsioonidele „10 aastat naiste varjupaiku Eestis“.

 

Fotod üritusest asuvad Riigikogu fotoalbumis.

Riigikogu pressitalitus
Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]

 

 

Tagasiside