Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon tutvus oma tänasel istungil rahvaloenduse esialgsete andmetega ning otsustas oma järgmisel istungjärgul pühendada laste ja perede poliitika kõrval eraldi tähelepanu ka rahva tervise teemadele
Sotsiaalkomisjoni esimehe Margus Tsahkna kinnitusel võtab komisjon rahvaloenduse tulemusi tõsiselt, kuna selles kajastuv on ta sõnul karm tõde meie rahva pikema perspektiivi kohta.
“Kuigi meil läheb paremini kui lätlastel ja leedukatel, on sõnum karm – meie rahvastik väheneb, eakate osakaal suureneb ja laste osakaal väheneb. See teadmine peab jõudma kõigi otsustajate teadvusesse, kuna meie püsimajäämine rahvusriigina on pikemas perspektiivis küsimärgi all,” ütles Tsahkna.

Tsahkna märkis, et kuigi sündide kasv viimastel aastatel on positiivne, nõuab selle trendi hoidmine pikemaajalist laste ja peredele suunatud poliitikat. „See tähendab, et iga poliitiline otsus, ükspuha mis valdkonnas, peab läbima analüüsi, kuidas see parandab meie demograafilist olukorda,” ütles Tsahkna.

Sotsiaalkomisjoni esimehe sõnul on Eesti suureks probleemiks inimvara kadumine haiguste ja surmade läbi, mille põhjustab riskikäitumine. „Ennetav tegutsemine nendel teemadel aitaks päästa palju elusid. Kui poisse sünnib rohkem kui tüdrukuid, siis alates 40. eluaastast on mehi juba vähem kui naisi ja selle põhjuseks on eelkõige ennasthävitav käitumine,” lisas Tsahkna.
Riigikogu sotsiaalkomisjoni istungil tegid 2011. aasta rahva ja eluruumide loenduse esmastest tulemustest ettekande statistikaameti rahvaloenduse projektijuht Diana Beltadze ning rahvastiku ja sotsiaalstatistika osakonna juhataja Urve Kask. Beltadze sõnul näitas rahvaloendus, et rahvastiku vanuseline koosseis on muutunud vananemise suunas ning laste ja tööealiste inimeste osatähtsus rahvastikus on vähenenud.
2011. aastal toimus Eestis rahva ja eluruumide loendus üheteistkümnendat korda. Selle käigus loeti üle kõik Eesti püsielanikud ja eluruumid. Rahvaloendus on ainus uuring, mis annab põhjaliku statistika selle kohta, kui palju on Eestis elanikke, millistes piirkondades ja tingimustes me elame ning millised me oleme. Need teadmised on Eesti tuleviku kavandamise jaoks üliolulised.

Riigikogu pressitalitus
Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]
04.06.2012

 

 

 

 

 

Tagasiside