Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon toetas oma 19.02. 2013 istungil puudega laste vanemate õppelaenu vabastust. Vastav eelnõu on menetluses Riigikogu kultuurikomisjonis, mille kohta sotsiaalkomisjon saatis omapoolse arvamuse.
„Sügava ja raske puudega laste vanematel, kes hooldavad puudega last, on tööturul osalemine väga keeruline ning kui neil on hariduse omandamiseks võetud õppelaen, oleks riigi poolt mõistlik see laen kustutada nii, nagu seda täna tehakse 80-100% töövõimetusega inimeste osas“, ütles sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna. „Riik planeerib lähiaastatel viia puudega laste vanemate teenused sellisele tasemel, et neil oleks võimalik haridust omandada ning käia ka tööl. Kuid seni, kuni see süsteem ei ole rakendunud, oleks riigipoolne samm sügava ja raske puudega laste vanemate õppelaenude kustutamise osas vähim, mis teha saame,“ lisas Tsahkna.
Sotsiaalkomisjon soovitas kultuurikomisjonil eelnõus täpsustada õppelaenu vabastuse sihtrühma ning rakendada seda sügava ja raske puudega laste vanemate suhtes. Sotsiaalkomisjoni istungist võtsid osa sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna juhataja Uku Torjus ja hoolekande osakonna peaspetsialist Pille Vaiksaar.
Riigikogu kultuurikomisjonis on menetluses eelnõu, millega soovitakse võrdsustada puudega laste vanemate olukord õppelaenu kustutamisel 80-100% töövõimetusega inimestega. Kultuurikomisjon pöördus sellel teemal arvamuse saamiseks sotsiaalkomisjoni poole.

 

Riigikogu pressitalitus

Margit Liivoja, 631 6353
[email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagasiside