Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon vaatas täna läbi komisjonile laekunud muudatusettepanekud valitsuse algatatud kogumispensionide seaduse, riikliku pensionikindlustuse seaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõule (213 SE) ja otsustas saata eelnõu Riigikogu täiskokku teisele lugemisele 30. mail ning eelnõu teine lugemine lõpetada.
"Sotsiaalkomisjon kuulas oma 15. mai istungil ära ka Lasterikaste Perede ning Eesti Pensionäride Ühenduse esindajate seisukohad, mis olid vanemapensioni suhtes toetavad. Pensionäride esindajate mure oli, et ega vanemapensioni jaoks ettenähtud raha võeta teiste pensionäride arvelt? Vastus on, et vanemapensioni jaoks ei võeta ühtegi senti praeguse pensionisüsteemi arvelt, vaid see on lisaraha riigieelarvest," ütles sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna.
Eelnõuga sätestatakse lapse kasvatamisega seotud täiendava kogumispensioni sissemakse tegemine ja pensionilisa maksmine riikliku pensionikindlustuse seaduse sätete alusel. Eelnõu kohaselt hakkab riik 1. jaanuaril 2013 ja hiljem sündinud lapse ühele vanemale lapse kasvatamise eest maksma 4% riigi keskmiselt sotsiaalmaksuga maksustatavalt töötasult vanema II pensionisambasse kuni lapse 3-aastaseks saamiseni. Samuti 1. jaanuarist 1991 kuni 31. detsembrini 2012 sündinud lapse ühele vanemale pensionilisa kahe pensioni aastahinde väärtuses, et tagada põlvkondade vaheline solidaarsus ning enne 1. jaanuari 2013 sündinud lapse ühele vanemale alates 1. jaanuarist 2015 täiendavat pensionilisa ühe pensioni aastahinde väärtuses.
Riigikogu pressitalitus
Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]
17.05.2012 00:00

 


 

 

Tagasiside