Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon otsustas esmaspäevasel istungil algatada ravimiseaduse muutmise, et tagada apteegiteenuse kättesaadavus maapiirkondades.
Kavas on seada maa-apteegi loomise kohustus üldapteegiteenuse tegevusloa omajale, kes on Eesti suurematesse linnadesse asutanud vähemalt kümme apteeki ja kelle tegutsemine on kokkuvõttes kõige tulusam.
„Peame vajalikuks kohustada suuri apteegikette hoolitsema selle eest, et apteegid oleksid ka maal. Loodetavasti ei ole vaja maa-apteekide loomise kohustust massiliselt kasutada. Pigem on see tagavaravariant, juhuks kui ravimid mõnes Eesti piirkonnas ei ole mõistliku aja jooksul kättesaadavad,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof.
Ettepaneku maa-apteegi loomiseks esitab kohalik omavalitsus ravimiametile, kes teeb otsuse erinevate kriteeriumite kaalutlemisel.
Samuti andis komisjon sotsiaalministeeriumile ülesande töötada välja võimalike apteegis osutatavate tervishoiuteenuste nimekirja ning avalik-õigusliku proviisorite koja asutamise ja toimimisega seotud eelnõu.
„Eelmisel nädalal toimunud arutelul huvigruppidega saime kinnitust, et proviisoritele tuleb anda rohkem otsustusõigust ning pikemas perspektiivis peaksid nad saama ka apteekide omanikeks,“ ütles Pikhof, põhjendades avalik-õigusliku proviisorite koja asutamise toimimisega seotud eelnõu vajadust.
Istungil osalenud tervise- ja tööminister Urmas Kruuse toetas sotsiaalkomisjoni otsuseid.

Riigikogu pressiteenistus

Kati Varblane, 631 6353, 51 69152
[email protected]
17.11.2014

 

 

 

 

 

 

 

Tagasiside