Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalkomisjon arutab täna avalikul istungil huvigruppidega HIV-i ja AIDS-i ravi ning narkomaanide rehabilitatsiooniteenuste hetkeseisu ja vajadusi.

„Riigieelarvest eraldatakse järgmisel aastal täiendavalt 600 000 eurot HIV-i ennetustegevuseks ja teenuste mahu suurendamiseks. Rahajaotus tuleb otsustada riigiasutuste ja mittetulundusühingute koostöös ning avalikul istungil saavad kõik osapooled selles küsimuses arvamust avaldada,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Aivar Kokk.

Terviseameti andmeil on Eestis aastate jooksul diagnoositud HI-viirus 9 360 inimesel, sealhulgas AIDS 474 inimesel. Viimasel seitsmel aastal ei ole uute juhtude arv oluliselt vähenenud.

Tervise Arengu Instituudi andmeil diagnoositi 2015. aastal Eestis 270 uut HIV-nakatunud inimest, mis on 20,5 juhtu 100 000 elaniku kohta. Eesti on Euroopa Liidus jätkuvalt esikohal uute HIVi juhtude arvu poolest.

Istungil teevad ettekanded Tervise Arengu Instituudi, Viljandi Haigla, MTÜ Me aitame sind, Eesti Haigekassa ja sotsiaalministeeriumi esindajad.

Istungil osalevad veel Eesti Töötukassa, Eesti Psühhiaatrite Seltsi, MTÜ Allium, MTÜ AIDS-i Tugikeskuse, MTÜ Convictus Eesti, MTÜ EHPV ja MTÜ Sotsiaalrehabilitatsiooni keskuse esindajad.

Avalik istung algab kell 14 ruumis L333, istungist toimub veebiülekanne.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside