Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna kutsus kolmapäevaks, 25. jaanuariks kell 12 kokku erakorralise sotsiaalkomisjoni istungi, et arutada võimalusi Eesti Töötukassa nõukogu otsustusvõimetusest tulenevate probleemide lahendamiseks.

„Ma leian, et olukord töötukassa nõukogus, mis on sisuliselt muutunud otsustusvõimetuks, paneb ohtu kõigi tööturu osapoolte, nii tööotsijate kui ka tööandjate reaalsed abisaamise võimalused," ütles Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna.
Tsahkna sõnul kannatavad nõukogu osapoolte omavahelise vägikaikaveo tulemusena nii tavalised inimesed, kes vajavad töötukassa abi töö leidmisel kui ka ettevõtted, kellel on vaja kvalifitseeritud tööjõudu.

„Tööotsijate abistamine töö leidmisel on riigi põhiseaduslik kohustus. Ma ei ole kindel, et riik saab seda kohustust kujunenud olukorras täielikult täita, kuna nõukogu ei ole suutnud kinnitada juba käimasoleva aasta eelarvet ja sellest tupikseisust väljumiseks puudub hetkel ka reaalne plaan," ütles Tsahkna.

„Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehena leian, et osapooled on vaja ühise laua ümber kokku võtta ning teemat arutada, kuidas töötukassa saaks oma igapäevase tegevusega edasi minna. Tänases majanduslikus seisus ei tohi me sellise olukorra pikaajalist jätkumist lubada, kus aktiivsete tööturu meetmete rakendamise võimalikkus on küsimärgi all. See mõjutab sadade perede igapäevast toimetulekut ja kogu meie ettevõtluskeskkonda terviklikult," lisas Tsahkna.

Homsele erakorralisele sotsiaalkomisjoni istungile on kutsutud sotsiaalminister Hanno Pevkur, Eesti Tööandjate Keskliidu, Eesti Ametiühingute Keskliidu, Teenistujate Ametiliitude Organisatsiooni ja Eesti Töötukassa esindajad.

Komisjoni istung toimub Riigikogu ruumis 333.

 

Tagasiside