Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Aasta 2012 on aktiivsena vananemise ja põlvkondadevahelise solidaarsuse Euroopa aasta. Selle eesmärgiks on juhtida tähelepanu kiirelt vananevale Euroopa rahvastikule, edendada vanemate inimeste suhtes sõbralikku keskkonda ning leida uusi lahendusi ja ideid, kuidas vananemisega kaasneks omad võimalused. Tihti jääb tahaplaanile vanemaealiste potentsiaal, millega ühiskond peaks arvestama.
Sotsiaalkomisjon teeb Riigikogu juhatusele ettepaneku arutada aktiivsena vananemise ja põlvkondadevahelise solidaarsuse teemat Riigikogu täiskogus 19.04.2012 olulise tähtsusega riikliku küsimusena.
Komisjon on valmistanud ette olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu neljal istungil: 20.03.2012 osales komisjoni istungil Agu Uudelepp ja Eesti Pensionäride Ühenduste Liidu esindaja Andres Ergma; 2.04.2012 osalesid komisjoni istungil Tallinna Ülikooli sotsiaalpoliitika professor Lauri Leppik ja Tartu Ülikooli väärikate ülikooli elukeskuse projektijuht Karmel Tall; 9.04.2012 osales komisjoni istungil EMOR-i juhtekspert Esta Kaal, kes tutvustas Euroopa Komisjoni tellimusel läbiviidud uuringut „Aktiivsena vananemine“; 10.04.2012 osalesid komisjoni istungil Eesti Gerontoloogia ja Geriaatria Assotsiatsiooni juhatuse esimees Jelena Leibur ja Eesti Noorteühenduste Liidu avalike suhete spetsialist Karl Hallik.
Sotsiaalkomisjon korraldas koostöös majanduskomisjoniga 27.10.2011 Riigikogu konverentsisaalis ühisistungi eakate tööhõive teemal, kus osalesid külalistena Tartu Ülikooli makroökonoomika professor Raul Eamets, Sotsiaalministeeriumi tööturuosakonna koosseisuväline peaspetsialist Helen Kirs ja sotsiaalpoliitika info ja analüüsi osakonna nõunik Tiina Linno ning ajakirjalik ja meediajuht, „Prillitoosi“ produtsent 2008-2011 Tiina Kangro ning MTÜ Teine Võimalus juhataja Maarika Zmenja.
 

 

Tagasiside