Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjon külastas täna Sisekaitseakadeemia õppekeskust Väike-Maarjas. Lisaks sellele, et komisjoni liikmed arutasid koos rektor Kuno Tammearuga akadeemia tulevikuplaane, proovisid saadikud kätt ka suitsusukeldumise harjutusel.

Sisekaitseakadeemia on ainus Eesti rakenduskõrgkool, kus õpivad siseturvalisuse valdkonna spetsialistid. Akadeemias koolitatakse päästjaid ja päästekorraldajaid, politseinikke ja piirivalvureid, vanglateenistujaid, maksu- ja tolliametnikke ning sisejulgeolekuvaldkonna tippspetsialiste.

Kui praegu toimub õpe viies asukohas, siis edaspidi soovib akadeemia, et politseihariduse kese asuks Tallinnas, taktikaline väljaõpe Väike-Maarjas ja piirihalduse valdkonna kompetents Narvas. Narvas soovitakse seejuures välja arendada piirihalduse rahvusvaheline tippkeskus koos Euroopa Piiri- ja Rannikuvalve Ameti (FRONTEX) koolituskeskusega.

Riigikaitsekomisjoni esimehe Kalev Stoicescu sõnul on Sisekaitseakadeemia töö oluline osa laiast riigikaitsest. „Isiklikult loodan, et Eesti leiab vahendid Narvas rahvusvahelise väljaõppekeskuse käivitamiseks – sellest oleks kasu nii Eestile kui kogu Euroopa Liidule,“ ütles ta.

Lisaks Stoicescule osalesid väljasõiduistungil komisjoni aseesimees Leo Kunnas, liikmed Meelis Kiili ja Peeter Tali ning asendusliige Karmen Joller.

Fotod (autor: Erik Peinar / Riigikogu Kantselei)

Tagasiside