Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kolmapäeval Afganistani kõrgetasemelise delegatsiooniga kohtunud Riigikogu riigikaitsekomisjoni ja Eesti-Afganistani parlamendirühma aseesimees Aivar Riisalu ütles, et Eesti on valmis panustama Afganistani riigi ülesehitamisse tsiviilmissioonidega.

„Meil on väga hea meel, et me saame aastal 2014 jätkata tsiviilmissioonidega,“ ütles Riisalu. Samuti kutsus ta üles Afganistani noori tulema Eesti ülikoolidesse õppima.

Eestis viibivad ligi nädala Afganistani mitmete ministeeriumide aseministrid, ametite peadirektorid ja mitmed teised kõrged riigiametnikud et tutvuda Eesti e-riigi lahendustega. „Kui me saame teile edaspidi abiks olla, siis meil on riigina heameel jagada ka oma IT-kogemusi, mida me noore riigina oleme praktikasse viinud,“ ütles Riisalu.

Riigikogu ootab järgmisel aastal vastuvisiidile Afganistani parlamendi alamkoja delegatsiooni.

Riigikogu on võtnud menetlusse otsuse eelnõu pikendada alates 1. jaanuarist 2014 rahvusvahelist rahutagamismissiooni Afganistanis. Riigikogu mandaat lubaks kasutada kuni 170 kaitseväelast NATO juhitavate rahvusvaheliste julgeolekuabijõudude (International Security Assistance Force – ISAF) koosseisus kuni 31. detsembrini 2014.

Liitlasjõud plaanivad missiooni lõpetada 2014, Afganistani julgeoleku eest jäävad vastutama Afganistani julgeolekutagamisjõud (ANSF).

Vaata fotosid

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside