Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Komisjoni istungil andsid majandus- ja taristuminister Taavi Aas, Eesti Varude Keskuse juhatuse liikmed Priit Enok ja Priit Ploompuu ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) kriisireguleerimise osakonna juhataja Priit Saar komisjoni liikmetele ülevaate Eesti riigi kriisivarudega ja eriti mootorikütustega varustatusega seonduvast.

„Praegusel ajal, mil kogu Euroopa julgeolek on Venemaa algatatud Ukraina-vastase sõjategevuse tõttu tõsisesse kriisi sattunud, on äärmiselt oluline lisaks sõjalise riigikaitse tugevdamise viiside otsimisele vaadelda julgeolekut laiemalt ning pöörata vajalikku tähelepanu kriisivarude teemale,“ ütles komisjoni esimees Enn Eesmaa.
Komisjoni aseesimees Leo Kunnas avaldas heameelt, et alles eelmise aasta keskel asutatud Eesti Varude Keskus on juba saavutanud arvestatavat edu toiduvaru loomisel ja kütusevaru Eestisse toomisel.
 
MKM ja Eesti Varude Keskuse (EVK) esindajate sõnul on keskuse tegevuse eesmärgiks tagada piisavad ja kvaliteetsed varud, nende igal hetkel kättesaadavus ning efektiivne majandamine. Keskuse peamisteks tegevussuundadeks on kütusevaru, toiduvaru, tervishoiuvaru ning taristu toimepidevuse ja logistika tagamine. Koostööd tehakse Eesti lähinaabritega, teadlastega, ettevõtjatega ning ka kohalike omavalitsustega.
Laastavate mõjudega sõda Ukrainas on keskuse esindajate sõnul välja toonud vajaduse täiendada veelgi Eesti toidu-, kütuse- ja meditsiinivarusid ning valmimas on konkreetsed plaanid, millist lisaressurssi vajatakse.
 
 
 
 
Tagasiside