Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Mati Raidma: võime Kevadtormi üle uhked olla

Täna Loksal Kaitseväe suurõppust Kevadtorm külastanud Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe Mati Raidma sõnul on Kevadtorm saavutanud taseme, mille üle võib uhke olla.

“Suurõppusel osalevad täna kõik väeliigid, koos harjutavad nii tegev- ja reservväelased, kui ajateenijad ja kaitseliitlased,” selgitas Raidma. “Kevadtormi kvaliteedimärgi parim kinnitus on asjaolu, et meie liitlased soovivad sellel õppusel osaleda – järelikult annab see lisaväärtust ka nende üksuste väljaõppele,” lisas Raidma

Riigikogu riigikaitse- ja väliskomisjoni liikmed külastasid täna Loksat, kus vaatlesid vaatlesid linnas toimunud õppelahingut, külastasid Mereväe laevu ja tutvusid Eesti Kaitsetööstuse Liidu väljanäitusega.

Kevadtormi üldjuht kolonel Artur Tiganik andis rahvasaadikutele ülevaate õppuste käigust ja selle eesmärkidest. Loksal toimunud Kevadtormi külalistepäeval osalesid ka õppusel osalevate välisriikide suursaadikud ja Eestisse akrediteeritud välisriikide kaitseatašeed.

Kaitseväe suurõppuse Kevadtorm raames transportisid Mereväe laevad Loksa sadamasse Kaitseliidu kompanii, kes puhastas õppelahingute käigus Loksa linna vastase üksustest.

9.-25. maini vältav Kevadtorm viiakse läbi peamiselt kaitseväe keskpolügooni aladel Kuusalu vallas ja Kadrina valla loodeosas. 21.-23. mail liiguvad üksused keskpolügoonilt läbi Tapa, Albu ja Aegviidu valla Anija valda. Õppus hõlmab ka Jõelähtme ja Raasiku valda ning Loksa ja Tallinna linna.

Õppusel osalevad esmakordselt merevägi ning liitlaste üksused Ühendkuningriigist, Belgiast ja Lätist, Leedust ja Poolast.

Kevadtorm lõpeb 25. mail lõpurivistusega Kuusalu staadionil.

Tänavu üheteistkümnendat korda toimuvat Kevadtormi korraldatakse igal aastal erinevas Eesti piirkonnas.
 

Kevadtormi teavitusteenistus

Tagasiside