Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

23. aprillil tähistame esimest korda Eestis veteranipäeva. Päeva keskmes on välisoperatsioonidel osalenud või Eestis teenistusülesandeid täites vigastada saanud kaitseväelased ja nende perekonnad. Meie rahvusvahelistes sõjalistes operatsioonides osalevate kaitseväelaste missioon ei ole kerge, kuid Eesti riigi iseseisvuse ja riigikaitse olemuse mõistes ülioluline. Teenistusülesandeid kodus ja rahvusvahelistes kriisikolletes täites on kaotatud ka oma tervist ning paraku mitu kaitseväelast ka kõige väärtuslikuma – oma elu. Igavene mälestus lahkunuile. 

Riigikaitsekomisjon avaldab seoses veteranipäevaga tunnustust meie veteranidele ja nende lähedastele ning soovib meenutada, et Eesti riik ja ühiskond on tänu võlgu nende meeste ja naiste ees, kes oma elu ohtu seades on kaitsnud Eesti julgeolekut nii rahvusvahelistel operatsioonidel kui ka Eestis teenistuskohustusi täites.

Riigikaitsekomisjon kui veteranipoliitika idee üks algataja tunnustab ja toetab põhimõtteid, mis sisalduvad nüüdseks Vabariigi Valitsuse poolt heakskiidetud veteranipoliitikas. Selle rakendamisel on lisaks põhimõttelisele veteranide väärtustamisele ühiskonnas oluline koht ka konkreetsetel tegudel. Nii vaadatakse lähiajal seadustes veelkord üle ja tugevdatakse veteranide sotsiaalseid tagatisi – näiteks kodulaenu käendamine, igakuise hüvitise suurendamine vigastatutele, täiend- ja ümberõppe riigipoolne toetamine, samuti erinevad meetmed vigastatute ravi ja rehabilitatsiooni tagamiseks ning toimetuleku toetamiseks.

Tänasel päeval kutsub Riigikaitsekomisjon kõiki osalema veteranipäeva tähistamiseks korraldatavatel üritustel kinnistamaks uut traditsiooni meie kevadisel Jüripäeval.

Riigikogu riigikaitsekomisjon

 

Tagasiside