Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjon külastas esmaspäeval Eesti Kaitseväe suurõppust Kevadtorm, kus komisjoni liikmed kohtusid ka NATO Brunssumi ühendväejuhatuse ülema kindral Hans-Lothar Domrösega.

„Kindral Domröse kinnitas, et NATO võtab kollektiivkaitseülesannet ja selleks valmisolekut väga tõsiselt. Meie õppusel, Kevadtormil, on koos ligi 6000 inimest üheksast riigist,“ ütles Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma.

Eesti jaoks on Kevadtorm oluline, sest siin muutuvad plaanid paberil reaalsuseks ja seda koostöös ajateenijate, kutseliste kaitseväelaste, vabatahtlike kaitseliitlaste ning teiste riikide sõjaväelastega, rääkis Raidma.

Raidma tänas Domröset hea koostöö eest kollektiivkaitsevõime arendamisel. „NATO kollektiivkaitse on täna ja siin nähtav ning piisavalt veenev. Tänases Euroopa julgeolekukeskkonnas on sellel meie inimestele suur väärtus,“ ütles Raidma. Domröse tunnustas ja tänas omalt poolt Eestit riigikaitsesse panustamise eest kahe protsendi tasemel sisemajanduse koguproduktist.

Riigikaitsekomisjon nägi esmaspäeval Helmes õppuse faasi, kus hävitajatega anti kolm õhulööki, millele avati vastutuli. Kaitseväe suurõppus Kevadtorm toimub sel aastal 5.–23. maini Lõuna-Eestis ja kannab alates 16. maist nime Steadfast Javelin 1, kui õppuse juhtimise võttis üle NATO Brunssumi ühendväejuhatus. Tänavune õppus on läbi aastate suurim.

Martin Vallimäe, 631 6356; 53306009
[email protected]

Tagasiside