Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni viieliikmeline delegatsioon viibis viiepäevasel töövisiidil Moldovas, Ukrainas ja Gruusias.

Riigikaitsekomisjoni esimehe Mati Raidma sõnul on jätkuv panus Moldova, Ukraina ja Gruusia demokraatliku arengu kaasaaitamisse Eesti jaoks endiselt väga oluline. Tegu on nii NATO partnerite ja ELi idapartnerlusriikide kui ka Eesti enda abikäepoliitika sihtriikidega.

„Eesti arvamus ja nõuanded on oodatud, meie toetusele panustatakse nii Euroopa Liidus kui NATOs. See on reaalne võimalus anda edasi nendele riikidele oma kogemusi koos analüüsiga,“ võtab kohtumised kokku Raidma. Riigikaitsekomisjoni esimees märkis ära kolme riigi ühishuvi: „Kolm täiesti erinevas olukorras riiki omavad kõik ühte peamist eesmärki – saada osaks Euroopast nii riigikorralduse kui elukeskkonna mõttes.“

 

Moldovas toimusid kohtumised parlamendi riigikaitse- ja julgeolekukomisjoni ning kaitseministri Vitalie Marinutaga. Ukrainas kohtuti lisaks Ukraina parlamendi Verhova Rada riigikaitse- ja julgeolekukomisjoni esindajate ka parlamendi Ukraina-Eesti sõprusrühmaga ning külastati NATO kontaktesindust Kiievis. Gruusias kohtusid Riigikogu liikmed Gruusia parlamendi riigikaitse ja julgeolekukomisjoni ning Gruusia-Eesti sõprusrühma liikmetega. Samuti toimus rida kohtumisi erinevates ministeeriumites ja julgeolekuga seotud ametkondades. Kohtuti ka Gruusia relvajõudude juhataja kindralmajor Devi Chankotadzega.

Visiidil osalesid lisaks riigikaitsekomisjoni esimehele Mati Raidmale veel komisjoni aseesimees Aivar Riisalu ning komisjoni liikmed Marianne Mikko, Ülo Tulik ja Tõnu Juul.

 

Tagasiside