Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Saksamaal neljapäevasel töövisiidil olev Riigikogu riigikaitsekomisjon kohtus esmaspäeval oma kolleegidega Bundestag’i kaitsekomisjonist. Kohtumise teemadeks olid kahepoolne kaitsealane koostöö, välismissioonid ja kaitsepoliitilised arengud Eestis ning Saksamaal. Samuti arutati võimalusi tihedamaks koostööks ning esitati kutse vastuvisiidiks Eestisse.
„Ministeeriumite ning ekspertide hea koostöö kõrval on väga oluline roll aktiivsel parlamentaarsel suhtlusel. Seadusandjate koostöö ja teineteisemõistmine on meie julgeolekukeskkonnale tugevaks lisaväärtuseks,“ kinnitas riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma. „Saksamaa panus meie kaitsevõime väljaarendamisse ning ohvitserkonna haridusse on olnud muljetavaldav, mille eest ka oma Saksa kolleege tänasime. Meie arengutest tunti enim huvi küberkaitse valdkonnas toimuva vastu.“ lisas Raidma.
Lisaks kohtus komisjon esmaspäeval Saksamaa kaitseministeeriumi parlamentaarse riigisekretäri hr Schmidt´iga, välisministeeriumi riigisekretäri pr Haber’iga ja Saksa mõttekodade esindajatega. Visiidi lõpetavad kohtumised Relvajõudude operatiivjuhtimise keskuses Potsdamis ning Liidukantsleri kantseleis. Visiidil osalevad Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, aseesimees Aivar Riisalu ja liikmed Tõnu Juul, Tarmo Leinatamm ning Ülo Tulik.

Mati Raidma

Vt pilte SIIT


 


 

 

 

Tagasiside