Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel kohtumisel Kanada parlamendi Kanada-Põhjamaade-Balti riikide parlamendirühma delegatsiooniga andis Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma üleaate Eesti kaitsepoliitikast. Kõne all oli ka kahe riigi kaitselase koostöö perspektiivid.

„Kanadaga seob meid positiivne koostöö. Sõjalise poole pealt olime koos kuni 2011 aastani Afganistani lõunapiirkonnas NATO missioonil. Loodame väga, et militaarkoostöö Kanadaga jätkub teistes valdkondades Eelkõige on meie huvi see, et Kanada panustaks Balti õhuturbesse ja küberkaitsesse, kuid ka Balti kaitsekolledži tegevusse, kus praegu on end täiendamas üks Kanada õppur,“ ütles Mati Raidma.

Kohtumisel oli kõne alla ka Põhjala riikide ja ka Arktika piirkonna koostöö, kus Kanada pool kutsus Eestit aktiivsemalt osalema.

Kanada delegatsioonil olid täna kohtumised ka Riigikogu Eesti-Kanada parlamendirühmaga eesotsas Liisa-Ly Pakostaga ja Riigikogu aseesimehe Laine Randjärvega. Pärastlõunal kohtub delegatsioon väliskomisjoni aseesimehe Enn Eesmaaga ja kaitseminister Urmas Reinsaluga.

Kanada parlamendi Kanada-Põhjamaade-Balti riikide parlamendirühma delegatsiooni kuuluvad Garry Breitkreuz (delegatsiooni esimees), Russ Hiebert, Terence Young, James Lunney ja Bruce Hyer. Kohtumistest võtab osa ka Kanada suursaadik John Morrison.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside