Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Afganistanis hukkunud sõdurite mälestusmärk tuuakse missiooni lõppedes Paldiskisse

Kui missioon lõpeb, tuuakse praegu Camp Bastionis asuv Afganistanis hukkunud Eesti kaitseväelaste mälestusmärk Paldiskisse Scoutspataljoni.

Riigikaitsekomisjonis toimus täna ümarlaud, kus otsustati Afganistanis hukkunud kaitseväelaste mälestusmärgi edasine asukoht pärast Eesti osalemise lõpetamist ISAFi sõjalisel missioonil.

«Nagu on kokku lepitud ja nagu on traditsioon, võetakse mälestusmärk, mis on pühendatud hukkunud Eesti kaitsevälestatele Afganistani missiooni ajal, peale missiooni lõppu kaasa,» rääkis komisjoni esimees Mati Raidma.

Komisjoni korraldatud ümarlaual kohtusid komisjoni liikmed, kaitseministeeriumi, kaitseväe ja Eesti Reservohvitseride Kogu esindajad.

«Jõudsime üksmeelsele seisukohale, et mälestusmärgi asukohaks saab olema Paldiski, see kaitseväe osa, kus baseerub Scoutspataljon ja kust enamik mehi missioonidele suundub,» kinnitas Raidma.

Raidma sõnul arutati asi läbi praegu, et vältida olukorda, kus jäädakse otsustega hiljaks ja hakatakse ülepeakaela toimetama ning vigu tegema.

Tegemist on tagasihoidliku püramiidikujulise mälestusmärgiga, mille peal on rist ja mis on umbes keskmise inimese kõrgune.

«See on sarnane, nagu on meie partneritel taanlastel ja brittidel Camp Bastionis,» märkis Raidma, kelle kinnitusel viivad ka nemad oma mälestusmärgid lõpuks minema. «See ongi osa selle mälestusmärgi kontseptsioonist.»

Postimees online

Tagasiside