Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 
Kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras ja Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma viibivad alates tänasest Kesk-Aafrika Vabariigis, Banguis, kus külastavad Eesti kaitseväelasi ning kohtuvad Euroopa Liidu missiooni ja kohalike juhtidega.

Terras ja Raidma kohtuvad täna Euroopa Liidu Kesk-Aafrika missiooni ülema brigaadikindral Thierry Lioniga ning Prantsusmaa missiooni Sangaris ülemaga.

Homme külastavad nad Ucatexi sõjaväebaasi, kus kohtuvad Eesti kaitseväelaste ning rahvusvahelise pataljoni juhtkonnaga. Kindralmajor Terras kohtub homme eestlaste vastutusalal Bangui 5. linnaosas elavate kohalike liidritega, Mati Raidma kohtub Kesk-Aafrika Vabariigi kaitseministri ning Euroopa Liidu delegatsiooni juhtidega.

Eesti jalaväerühm ja toetusüksus teenivad Kesk-Aafrika Vabariigis alates mai algusest. Nende ülesanne on läbi viia julgestus- ja toetusoperatsioone, et vabastada Aafrika Liidu rahuvalvemissiooni ja Prantsuse üksuseid vahetute operatsioonide läbiviimiseks. Jalaväerühma käsutuses on neli soomukit Sisu XA-180. 50-liikmeline kontingent naaseb koju augusti lõpus.

Euroopa Liidu sõjaline operatsioon Kesk-Aafrika Vabariigis on kavandatud kestma kuni selle aasta lõpuni. Operatsioonil osalevad Prantsusmaa, Eesti, Hispaania, Holland, Luksemburg, Itaalia, Soome, Rumeenia, Poola, Saksamaa, Läti, Leedu, Ühendkuningriik ja Gruusia.

Eesti Kaitsevägi

 

Tagasiside