Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu riigikaitsekomisjoni delegatsioon kohtus täna Helsingis oma kolleegidega Soome Eduskuntast ja Soome kaitseminister Carl Haglundiga.

Töökohtumisel Soome parlamendi Edukunta kaitsekomisjoni esimehe Jussi Niinisto ja komisjoni liikmetega oli kõne all mõlema riigi julgeoleku- ja kaitsepoliitika aktuaalsed teemad, sealhulgas Soome julgeoleku ja kaitsepoliitika aluste uuendamine ning Soome kaitseväe reformid.

„Jälgime huviga Soomes toimuvat ja planeeritavaid muutusi riigikaitses. Meie riigikaitse ülesehituses on teatud sarnasusi ja põhjanaabrite vastavad arengud, kuidas olemasolevate ressurssidega tagada efektiivne riigikaitse, pakuvad mõtteainet ka meile,“ ütles riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma.

Kohtumisel Soome kaitseminister Carl Haglundiga räägiti Soome kaitsepoliitika lähiaastate väljakutsetest ning Eesti ja Soome koostööperspektiividest. Raidma sõnul oli üheks teemaks ka võimalus tihedamaks koostööks küberkaitses.

„Soome on kokku panemas oma küberjulgeoleku strateegiat ja Eesti kogemus on siin ministri sõnul oodatud,“ ütles Raidma. “Samuti oli positiivseks sõnumiks see, et Soome jätkab panustamist Afganistani julgeoleku tagamise missiooni ISAF kuni operatsiooni lõpuni.“

Lisaks Raidmale osalesid kohtumistel Riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimees Aivar Riisalu ning komisjoni liikmed Tõnu Juul ja Ülo Tulik.

Parlamentide riigikaitsekomisjonide iga-aastased kohtumised toimuvad alates 1993. aasta vaheldumisi nii Eestis kui ka Soomes.
 

Tagasiside