Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni tänasel,9.septembri istungil kuulati ära rahandusministeeriumi ülevaade majanduse olukorrast ja käeoleva aasta suvisest majandusprognoosist.

Komisjoni esimees Sven Sester tõi esile riigi rahanduse peamised arengusuunad järgmiseks neljaks aastaks. „Need on väike nominaalne eelarve puudujääk ja struktuurne valitsussektori eelarve ülejääk. Suund on maksukoormuse alandamiseks. Võlakoorem hoitakse samal tasemel,“ ütles Sester.

Komisjoni istungil tõdeti, et tänavune majanduskasv on küll aeglustunud, ent näitab samas kiirenemise märke. Kasvu toetab nii sisenõudluse suurenemine kui ka tõusva suunaga välisnõudlus. Kui tänavust majanduskasvu prognoosi alandati 1,5%-le, siis tuleval aastal nähakse kasvuna 3,6%. Trend on ka hinnatõusu aeglustumiseks tuleval aastal.

Rahandusministeeriumi esindajad andsid ülevaate veel EL majanduse juhtimise pakettide ning fiskaallepingu rakendamisest ja uue riigieelarve baasseaduse eelnõu ettevalmistamisest, mille käigus viiakse seadusesse sisse Euroopa Liidu eelarve- ja majanduspoliitikate koordineerimise tugevdamise ettepanekutest tulenevad eelarvetasakaalu nõuded ja lahendatakse Eestis praktikas esile kerkinud probleemid. Nimetatud eelnõu on valitsusel kavas esitada Riigikogu menetlusse lähema kuu jooksul.

Tagasiside