Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Teisipäeval, 25. veebruaril kell 14 toimub Riigikogu konverentsisaalis kultuurikomisjoni ja rahanduskomisjoni ühine arutelu spordivaldkonnas makstavatest stipendiumidest. Analüüsitakse hetkeolukorda, probleemide lahendamise võimalusi ja vajalikke seadusemuudatusi.

Sõnavõttudega esinevad kultuuriminister Urve Tiidus, rahandusminister Jürgen Ligi, maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helm, Eesti Olümpiakomitee asepresident Toomas Tõnise, Eesti Maaomavalitsuste Liidu aseesimees Vello Jõgisoo ja Eesti Linnade Liidu büroo nõunik Anne Läns. Arutelu juhib kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas.

„Teema on tähtis ja vajab kiiremas korras lahenduste leidmist ning vajadusel seadusemuudatuste ettevalmistamist,“ ütles kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas.

Arutelu algatanud Riigikogu spordi- ja liikumisharrastuse toetusrühma esimehe Lauri Luige hinnangul on tegu laiaulatusliku väljakutsega, kuna stipendiumiküsimus puudutab nii treenereid, kohtunikke kui paljusid elukutselisi sportlasi.“Ma ei pea normaalseks olukorda, kus spordiklubid on sunnitud ootamatult poole aasta pealt treeningtasusid märkimisväärselt tõstma ning lapsevanemad seda kõike kinni maksma. Mõistlik üleminekuaeg lahenduste leidmiseks ning olukorraga kohanemiseks on hädavajalik,” ütles Luik.

Arutelul osalevad Riigikogu spordi ja liikumisharrastuse toetusrühma liikmed, kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene ja spordi asekantsler Tõnu Seil; Eesti Olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles; rahandusministeeriumi eelarvepoliitika asekantsler Ivar Sikk, maksupoliitika osakonna juhataja Lemmi Oro ja riigieelarve osakonna nõunik Marika Tuusis; maksu- ja tolliameti maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi; Eesti Maaomavalitsuste Liidu juhatuse liige Peeter Sibul ja ekspert Tarmo Volt; Harku valla spetsialist Karin Pops.

Arutelu on avalik, toimub veebiülekanne ja hiljem on võimalik salvestust näha kultuurikomisjoni kodulehel.

Ajakirjanikud on oodatud arutelul osalema, palun andke osalemise soovist teada [email protected]

Tagasiside