Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Maksumaksjate Liidu initsiatiivil toimus 13. juunil 2017 koostöös rahanduskomisjoniga salaturu teemaline ümarlaud. Avasõnad ütles rahanduskomisjoni liige Andrei Novikov ja lisaks temale osalesid rahanduskomisjoni liikmed Priit Sibul, Aivar Sõerd ja Tarmo Kruusimäe. Konverentsist toimus ülekanne veebis.

Kuuendat korda toimuval salaturu teemalisel ümarlaual esitleti Suurbritannia kaitse- ja julgeoleku-uuringute instituudi The Royal United Services Institute raportit On Tap Europe: Organised Crime and Illicit Trade in Tobacco, Alcohol and Pharmaceuticals“, mis uuris salakaubanduse ulatust Euroopas ning seda valitseva organiseeritud kuritegevuse tegutsemisviise.

Eesti Konjunktuuriinstituut esitles uuringut Eesti salaturu ja varimajanduse kohta. Eesti Maksu- ja Tolliameti esindaja tutvustas salaturu vastu võitlemise kogemusi ja edulugusid ning andis ülevaate edasistest plaanidest. Lisaks avati väikekaupmeeste vaadet aktsiisipoliitikale ja selle mõjule ning väikepoodnike hinnangut salaturu mõjust nende äritegevusele. Ettekannetele järgnes paneeldiskussioon salaturu piiramise võimaluste üle.

  • Ümarlaua ettekannete slaidid
  • Suurbritannia kaitse- ja julgeoleku-uuringute instituudi The Royal United Services Institute raportiga „On Tap Europe: Organised Crime and Illicit Trade in Tobacco, Alcohol and Pharmaceuticals“, mis uurib salakaubanduse ulatust Euroopas ning seda valitseva organiseeritud kuritegevuse tegutsemisviise, on võimalik tutvuda siin

Ümarlaud on järelevaadatav

Salaturu ümarlaud, 13.07.2017

Tagasiside