Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu komisjonid arutavad tuleval teisipäeval kiirlaenuga seotud küsimusi avalikul parlamentaarsel kuulamisel, kus tähelepanu keskmes on olukord tarbijakrediidi valdkonnas ja probleemid seoses nn SMS-laenudega.

Rahanduskomisjoni esimees Sven Sester märkis, et nelja komisjoni – rahandus-, õigus-, majandus- ja sotsiaalkomisjoni – ühisistungi kokkukutsumise tingis jätkuv mure kiirlaenuga kaasnevate probleemide pärast. „Sellest tulenevad tagajärjed ja võimalikud lahendused jagunevad killustatult mitme ministeeriumi ja riigiasutuse vastutusalade vahel. Pidasime vajalikuks saada teemast laiapõhjalise ülevaate, kaasates kõiki sellega seotud asutusi,“ ütles Sester. Ta selgitas, et eesmärk on tutvuda tarbijakrediidi turul toimuvate protsesside, kiirlaenu võtnud inimeste probleemide ja nende ulatusega.

„Edasise tegevuse kavandamiseks on vaja tagasisidet seniste seadusemuudatuste ja juba rakendatud meetmete mõjust. Vajame ka hinnanguid täiendavate meetmete rakendamise vajaduste ja võimaluste kohta, samuti ülevaadet kavandamisel olevatest valdkonna kohta käivatest analüüsidest ning teiste riikide praktikast,“ ütles Sester.

Komisjonide ühisistungile on kutsutud rahandusministeeriumi, justiitsministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, finantsinspektsiooni, tarbijakaitseameti, Eesti Panga ning Eesti Pangaliidu esindajad.

Istung on avalik ja seda on võimalik jälgida Riigikogu kodulehelt: https://www.riigikogu.ee/index.php?id=173840

Konverentsisaalis istungil osalemiseks palume ennast registreerida hiljemalt 14. oktoobriks kella 13ks telefonil 631 6421 või e-posti aadressil [email protected]

Tagasiside