Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Brüsselis k.a. 28.- 30. jaanuaril toimunud Euroopa poolaasta parlamentaarsel nädalal osalesid Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Sven Sester, Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Marianne Mikko ja komisjoni liige Kalle Palling. Euroopa poolaasta on iga-aastane majanduspoliitika koordineerimise tsükkel, mille Euroopa Liit võttis kasutusele 2010. aastal vastusena majanduskriisile. Parlamentaarse nädala eesmärk oli liikmesriikide parlamentide esindajate ja Euroopa Parlamendi liikmetega ühiselt arutada Euroopa komisjoni iga-aastast majanduskasvu analüüsi ning riigieelarvete suuniseid ning anda omapoolne sisend Euroopa poolaastasse.
Rahanduskomisjoni esimehe Sven Sesteri sõnul seisab mitmetel Euroopa riikidel ees töö jooksevkonto puudujäägi, valitsussektori võla vähendamise ja eksportturgude taastamisega. „Kahanev konkurentsivõime ja kõrge võlatase mõjutab mitte ainult probleemriike, vaid kogu Euroopat,“ märkis Sester.
Parlamentaarse nädala käigus toimus ka Sven Sesteri kohtumine Küprose parlamendi rahandus- ja eelarvekomisjoni esimehe Nicholas Papadopoulosega, kellega vastastikuse mõistmise memorandumi raames arutati Küprose finantseerimisvajadusi. „Küpros on rakendanud tänaseks mitmeid kärpe- ja kohandusmeetmeid 2013 aasta eelarve vastuvõtmisel, kuid üleval on võla jätkusuutlikkuse küsimused,“ ütles Sester.
 

Tagasiside