Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

31. oktoobril k.a. toimus Luksemburgis Riigikogu rahanduskomisjoni delegatsiooni kohtumine Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) juhi Klaus Reglinguga. ESMi juhtkond andis ülevaate ESMi ja EFSFi hetkeolukorrast ja lähituleviku tegevusest. Rahanduskomisjoni esimehe Sven Sesteri sõnul on ESMi loomine ja fiskaallepingu ratifitseerimine osa suuremast euroopa finantsstabiilsuse programmist ning et ESMi juhtkonna hinnangul on ESMi käivitumine lisanud kindlustunnet finantsturgudele. Sester lisas: „Kohtumisel kinnitati, et lähtudes hetkeolukorrast ei ole vaja suurendada ESMi aktsiakapitali, ega kiirendada ka kokkulepitud kapitali sissemaksete tegemist.“

Delegatsiooni koosseisu kuulusid esimees Sven Sester ja komisjoni liikmed Kadri Simson, Urve Tiidus ning Peeter Laurson. Kohtumisel osales ka ESM-i juhi vanemnõunik Andres Sutt. Arutelu laias teemaderingis käsitleti eelkõige ESMi- käivitumise ja stabiilsustoetuste andmisega seonduvat.

Visiidi käigus toimusid ka kohtumised Euroopa Komisjoni Statistikaameti (Eurostat) esindajate ning Euroopa Kontrollikoja liikme Kersti Kaljulaiuga. Eurostatis arutati avaliku sektori statistikaga seonduvat ning Euroopa Kontrollikojas keskenduti eurotoetuste andmisel ilmnenud probleemidele liikmesriikides.
 

Tagasiside