Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjon toetas oma istungil Euroopa Komisjoni ja Kreeka vahel sõlmitava vastastikuse mõistmise memorandumi kavandi eelnõu, mis on aluseks Kreeka kolmanda finantsabi programmi poliitilise kokkuleppe kinnitamiseks.

Kuni 86 miljardi euro suurune abiprogramm kestaks 2015. aasta augustist kuni 2018. aasta augustini.
Riigikogu täiskogu otsustab Eesti seisukoha antud küsimuses homme toimuval erakorralisel istungjärgul.
„Kreeka abistamisega rahaliste kohustuste maht riigi jaoks ei suurene. Eesti toetab Kreeka püüdlusi eelarvepoliitika jätkusuutlikumaks muutmisel ja me ei näe võimalust, et Kreeka võlga vähendatakse või maha kirjutatakse,“ ütles rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer.
„Abiprogrammi aluseks olev memorandum sisaldab karme eeltingimusi, mille täitmisel Kreekale laenu antakse. Iga täiendava laenu saamiseks on vaja läbi viia struktuurseid reforme nagu maksureform, tööturureform ja pensionireform,“ lisas Holsmer.
Muudatusettepanekuid eelnõule Riigikogust ei laekunud. Riigikogu otsuse „Euroopa Komisjoni ja Kreeka Vabariigi vahel sõlmitava vastastikuse mõistmise memorandumi kavandi heakskiitmine“ eelnõu läheb valitsuse esitatud kujul lõpphääletusele 18. augustil algusega kell 14.

Tagasiside