Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjon arutas oma tänasel istungil Eesti Panga nõukogu liikmete nimetamise eelnõu. Selgitusi andis panga nõukogu esimees Mart Laar, kelle sõnul oli valiku tegemise aluseks vastava ettevalmistusega asjatundjate ja sõltumatute ekspertide kaasamine.

Rahanduskomisjoni esimehe Sven Sesteri sõnul arutati lisaks nõukogu liikmete kinnitamisele ka Eesti Panga eelarve täitmisega seonduvaid küsimusi ning fiskaalpoliitilisi eesmärke. „Arutluse käigus tõdesime, et senise panga nõukogu koostöö on olnud asjalik. Riigieelarve baasseaduse vastuvõtmise järel tuleb Eesti Panga juurde moodustada eelarvenõukogu, kelle ülesandeks on hinnata eesti eelarvepoliitika aluseks olevaid majandusprognoose ja jälgida siseriiklike eelarvereeglite täitmist. See tugevdab järelvalvet riigi eelarvepoliitika üle,“ ütles Sester.

Tulenevalt Eesti Panga seadusest esitab Eesti Panga Nõukogu esimees Riigikogu otsuse eelnõu ettepanekuga nimetada Eesti Panga Nõukogusse Kalev Kallo, Kaie Kerem, Enn Listra, Rein Minka, Jaanus Tamkivi, Liina Tõnisson ja Urmas Varblane.

Eesti Panga Nõukogu on Eesti Panga järelevalveorgan, mis koosneb esimehest ja seitsmest liikmest.

Rahanduskomisjon otsustas saata Riigikogu otsuse „Eesti Panga Nõukogu liikmete nimetamine“ eelnõu (593 OE) esimesele lugemisele täiskogu ette 25. veebruaril ja teha ettepanek panna see lõpphääletusele.

Tagasiside