Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni ja IMFi delegatsiooni kohtumisel k.a. 15. märtsil keskenduti Eesti fiskaalpoliitikale ja maksusüsteemile. Kõne all olid laiemalt ka arengud Eesti finantssektoris ja majanduse käekäik. Rahanduskomisjoni esimees Sven Sester andis ülevaate2013. aasta riigieelarve menetluse käigust, eelarve koostamise põhimõtetest ja põhilistest näitajatest.

„IMFi delegatsioon tunnustas meie ranget järjepidevat eelarvepoliitikat, meie madalat maksukoormust ja suunda tööjõumaksude langetamisele. Teatavasti väheneb meil sel aastal töötuskindlustusmakse ja seadusega on ette nähtud ka tulumaksumäära langetamine kahekümne protsendini aastal 2015,“ ütles Sester.

„Eelarve tasakaalust kõneldes oleme me alati järginud põhimõtet, et me saame kulutada ainult nii palju, kui palju meil on eelarves vahendeid, ega tohiks elada üle oma võimete,“ märkis Sester.

Tänasel kohtumisel osalesid rahanduskomisjoni liikmed Remo Holsmer, Eiki Nestor, Aivar Sõerd ja Urve Tiidus ning aseesimees Rannar Vassilejv.

Kuni 18. märtsini Eestis viibiva IMFi delegatsiooni eesmärk on tutvuda Eesti majanduse ja finantssektori olukorra ning väljavaadetega seoses arengutega eurotsoonis ja kavandata pangaliiduga. IMFi konsultatsioonide järel valmib ka raport IMFi majanduspoliitiliste hinnangutega. Visiidi kokkuvõtte esitab IMFi delegatsiooni juht Alexander Hoffmaister esmaspäeval, 18. märtsil Eesti Pangas toimuval pressikonverentsil.

Tagasiside