Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Rahanduskomisjon kohtus täna Eesti Panga ja Finantsinspektsiooni juhtidega, kes andsid ülevaate oma tegevusest.

Rahanduskomisjoni esimees Erki Savisaar ütles, et kohtumised olid huvitavad ja vajalikud enne Eesti Panga ja Finantsinspektsiooni tegevuse aruannete ärakuulamist Riigikogu täiskogu istungil juunikuu alguses.

Eesti Panga president Madis Müller selgitas kohtumisel uuenenud rõhuasetusi Eesti Panga strateegias, mille hulgas on keskendumine lähiaastatel avalikkuse ja valitsuse nõustamisel kriisist taastumisele ning finantssektori jätkusuutlikule arengule. Samuti koostöös pankadega hädaolukordades toime tulemise võimekuse tugevdamine ja koostöös finantssektoriga senisest suurema tähelepanu pööramine innovatsioonile.

Eesti Panga peamised soovitused Eestis riiklike tugimeetmete kujundamisel on, et riiklikud tugimeetmed peaksid olema sihipärased, kiirelt rakendatavad ja ajutised. Need on vaja suunata sektoritesse, mida piirangud on otseselt kahjustanud. Tugimeetmed ettevõtlusele peaksid eelkõige toetama valdkondi, millel on tugev tulevikupotentsiaal ja mis suurendavad Eesti pikaajalist konkurentsivõimet.

Eesti Panga soovitus on, et riigi jooksvate tulude ja kulude tasakaalu viimine võiks olla muid valikuid raamistav eesmärk sisuliste arutelude kõrval selle üle, milline on Eesti jaoks parim kulustruktuur ja maksusüsteem.

Finantsinspektsiooni  juht Kilvar Kessler andis ülevaate sellest, mis on juhtunud finantsturul ja missugused on olnud riigi rahanduse arengud.

Tagasiside