Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjon kohtus oma 10.11. väljasõiduistungil Eesti Panga ja Finantsinspektsiooni juhtkonnaga. Eesti Panga esindajad andsid komisjonile ülevaate euroala olukorrast ja võlakriisist ning Eesti majanduse hetkeolukorrast.

Rahanduskomisjoni esimehe Sven Sesteri sõnul hindas Eesti Pank meie riigirahanduse olukorda Euroopa üldisel taustal erandlikult heaks, mida võib võtta kui positiivset hinnangut Riigikogu ja valitsuse senisele tööle selles vallas.
 

Samas juhtis Eesti Pank rahanduskomisjoni tähelepanu keerulisele olukorrale seoses euroala riikide võlakriisiga, mis mõjutab reaalmajandust kahaneva kindlustunde ja majanduskasvu ootuste vähenemise ning rahastamisvõimaluste halvenemise kaudu. Võimalikud negatiivsed majandusarengud välisriikides võivad kanduda kiiresti ka Eesti avatud majandusse, mida tuleb tänavu eelarve planeerimisel vastavalt ka tähele panna.
 
Kohtumisel Finantsinspektsiooniga sai rahanduskomisjon ülevaate finantssektori tegevusest ja inspektsiooni tööst. Finantsinstitutsioonidel on viimased aastad rasked olnud ka Eestis, kuid Sven Sesteri sõnul ei ole riik pidanud panustama rahaliselt finantsasutuste toetamisse, ja selles on oma positiivne roll ka Finantsinspektsioonil.

„Kohtumisel Eesti Panga ja Finantsinspektsiooniga toimunud infovahetust peab rahanduskomisjon väga oluliseks“ märkis Sven Sester ja lisas, et komisjon hoiab Eesti Panga märkustel seoses võlakriisi mõjudega tähelepanelikult silma peal.
 
Eesti Panga poolt andsid komisjonile ülevaate panga president Andres Lipstok ning asepresidendid Madis Müller ja Ülo Kaasik. Finantsinspektsiooni tegevust tutvustasid juhatuse esimees Raul Malmstein ja juhatuse liikmed Kilvar Kessler ja Andres Kurgpõld.
Riigikogu pressitalitus
 
 

Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]
Tagasiside