Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni tänasel, 21. märtsi kohtumisel Armeenia parlamendi rahandus- ja eelarvekomisjoni delegatsiooniga keskendus külaliste huvi riigieelarve menetlemisele ja eelarve kontrollile parlamendis. Sellest andis põhjaliku ülevaate rahanduskomisjoni esimees Sven Sester.

Sester tõi esile Eesti eelarve koostamise põhimõtted, milleks on eelkõige eelarve tasakaal ja madal laenukoormus. Ka olid kõne all maksukorraldus ja varimajanduse osakaal kogumajanduses.
„Eesti teeb täna tööd selle nimel, et varimajanduse osakaalu vähendada ja selle kaudu parandada ka maksulaekumisi. Täna oleme jõudnud selleni, et varimajanduse osakaal on meil statistikaameti andmetel alla 10% protsendi SKP-st, kuid me teeme jätkuvalt tööd selle nimel, et seda veelgi vähendada. Külalised osutasid, et Armeenias on varimajanduse osakaal 39-51%, sõltuvalt kas koalitsiooni või opositsiooni hinnangust,“ ütles Sester

Armeenia parlamendi rahandus- ja eelarvekomisjoni delegatsiooni kuuluvad komisjoni esimees Gagik Minasjan, aseesimees Artsvik Minasjan ning komisjoni liikmed Sukia Avetisjan, Hrant Bagratjan ja Samvel Nikojan.

Tagasiside