Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjon otsustas oma tänasel, 17. aprilli istungil teha Riigikogu täiskogule ettepanek panna valitsuse algatatud Riigikogu otsuse “Euroopa Komisjoni ja Küprose Vabariigi vahel sõlmitava vastastikuse mõistmise memorandumi kavandi heakskiitmine” eelnõu (419 OE) homme, 18. aprillil lõpphääletusele ja eelnõu otsusena vastu võtta. Muudatusettepanekuid eelnõule ei laekunud.

Rahanduskomisjoni esimees Sven Sesteri sõnul on Küprose majanduse kohandamise programm, mis on suunatud riigi lühi- ja keskpika perioodi finants-, eelarve- ja struktuuriprobleemide lahendamisele, olulise tähtsusega nii riigi kriisist väljatoomiseks kui ka vajalik euroliidu abipakti saamiseks ESMi tagatisel. „Memorandumi heakskiitmine ja selles pakutud abinõude rakendamine aitab kaasa kogu eurotsooni stabiilsuse tugevdamisele,“ rõhutas Sester.

Eelnõu (419 OE) teine lugemine on kavas Riigikogu korralisel istungil homme kell 10. Juhul kui eelnõu teine lugemine jääb korralisel istungil pooleli, jätkub selle lugemine täiskogu täiendaval istungil kell 17.

Tagasiside