Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjonile laekus täna, 30.oktoobril  tähtajaks fraktsioonidelt ja Riigikogu liikmetelt 403 muudatusettepanekut, mida asutakse läbi vaatama järgmistel komisjoni istungitel.

Rahanduskomisjoni esimees Sven Sester ütles, et muudatusettepanekud vaadatakse läbi lähtudes katteallikatele kehtestatud nõuetest. Ta selgitas, et ettepanekule, mis tingib eelnõus ettenähtud tulude vähendamise, kulude suurendamise või ümberjaotamise, tuleb algatajal lisada rahalised arvestused, mis näitavad ära kulude katteks vajalikud tuluallikad. Samuti ei või ettepanek põhjustada riigieelarve puudujääki, selle suurenemist või ülejäägi vähenemist.

„Muudatusettepanekute läbivaatamisel on igal ettepaneku esitajal võimalus oma ettepanekut rahanduskomisjoni ees kaitsta. Hinnangute andmisel ja otsuste langetamisel võtame aluseks riigieelarve koostamist reguleeriva baasseaduse eelarve tulude-kulude tasakaaluga seotud normid. Oleme seadnud eesmärgiks teha tuleva aasta eelarve vastutustundlikult arvestades riigi rahaasjade jätkusuutlikkust,“ ütles Sester. Tuleva aasta eelarve menetlemisel ei ole plaanis maksukoormust suurendada, ütles ta.

2014. aasta riigieelarve eelnõu (490 SE) muudatusettepanekute aruteluga tehakse algust komisjoni tuleva teisipäeva istungil. Eelnõu teine lugemine on kavas viia täiskogu ette 13. novembril toimuval istungil.

Tagasiside