Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Enn Eesmaa ja aseesimees Leo Kunnas osalevad täna ja homme Soomes toimuval Balti- ja Põhjamaade parlamentide julgeoleku ja riigikaitse foorumil, et arutada piirkonna julgeoleku tugevdamist.

Eesmaa sõnul arutatakse üheksa riigi kaitsekomisjonide juhtide kohtumisel dramaatilisi muudatusi Euroopa julgeolekuolukorras, mille on kaasa toonud Venemaa algatatud sõda Ukrainas. „Venemaa kujutab endast vahetut ohtu ning sellest arusaamast peavad lähtuma kõik meie edasised otsused. On hea meel, et Läänemere piirkonna riigid on juba suurendanud kaitsekulusid ning pööravad oma kaitsevõimele üha suuremat tähelepanu,“ ütles ta.

Eesmaa tõi esile ka Taani ühinemise Euroopa Liidu ühise julgeoleku- ja kaitsepoliitikaga ning Soome ja Rootsi otsuse taotleda NATO liikmesust. „Olulist panust regiooni julgeoleku tugevdamisse ootame ka kuu lõpus toimuvalt NATO tippkohtumiselt Madridis,“ lausus ta.

Turus toimuval foorumil osalevad Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Norra ja Taani, aga ka Saksamaa ja Poola kaitsekomisjoni juhid ning selle avab Eduskunna kaitsekomisjoni esimees Petteri Orpo. Kohtumisel esinevad Soome kaitseväe juhataja kindral Timo Kivinen ning kaitseväeluure, kaitseministeeriumi ja hädaolukorra varude ameti esindajad. Lisaks külastavad kaitsekomisjonide juhid Pansio mereväebaasi.

Riigikogu riigikaitsekomisjon on Baltimaade parlamentide riigikaitsekomisjonidega iga-aastaseid töökohtumisi pidanud alates 1998. aastast. Alates 2011. aastast võtavad kohtumistest osa ka Põhjamaade ja Poola kaitsekomisjonide esindajad.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
tel 631 6356, 520 0323
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside