Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjoni ja julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni liikmed sõidavad täna idapiirile, et saada ülevaade piiri ehitustööde ettevalmistusest ja käigust.

Õiguskomisjoni esimehe Jaanus Karilaiu sõnul soovib komisjon teada, mida arvavad Riigikontrolli järeldustest piirivalvurid ise. „Riigikontroll ütleb, et piiriehitus võib veelgi kallimaks minna ja sellega ei ole arvestatud. Teine märkus on, et alternatiive väljavalitud piiriprojektile tõsiselt ei kaalutudki,“ viitas Karilaid. „Riigikontroll hinnanguid ei anna, aga meie küsime nüüd igapäevaselt piiri valvamisega tegelevate inimeste arvamust,“ lisas ta. Karilaid märkis, et tegu on mitte ainult Eesti riigi piiri, vaid ka Euroopa Liidu ja NATO välispiiriga ning salakaubaveo kõrval on järjest suurem väljakutse ebaseaduslik ränne.

Komisjonide liikmed külastavad Vasknarva ja Narva kordonit, Narva piiripunkti ja tutvuvad Narva-Jõesuu teenistuskohaga. Idapiiri väljaehitamisest ja operatiivolukorrast annavad kohapeal ülevaate Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher, Ida prefektuuri prefekt Tarvo Kruup, Ida prefektuuri piirivalvebüroo juht Indrek Püvi ning Politsei- ja Piirivalveameti arendusosakonna integreeritud piirihalduse büroo juht Egert Belitšev.

Riigikontroll uuris, millised eesmärgid ja kriteeriumid seadsid idapiiri väljaehitamiseks valitsus, Siseministeerium ja Politsei- ja Piirivalveamet. Uuriti, milliseid alternatiivlahendusi kaaluti ja millega põhjendati valitud lahendust. Ülevaates analüüsiti ka idapiiri väljaehitamise ja ülalpidamisega seotud riske ning nende maandamise meetmeid. Ülevaade hõlmab idapiiri väljaehitamise ettevalmistusi 2014. aasta septembrist 2018. aasta detsembrini.

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 51 906 975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside