Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäeval (20.05) valmistab õiguskomisjon teiseks lugemiseks ette kaks eelnõud:

16. aprillil esimese lugemise läbinud Eesti Reformierakonna fraktsiooni ja Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni algatatud Paldiski omavalitsuse korraldamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (382 SE) ja 27. veebruaril esimese lugemise läbinud Vabariigi Valitsuse algatatud väärteomenetluse seadustiku muutmise seaduse eelnõu (375 SE)

Eelnõu 382 SE vastutav riigikogu liige on Marko Pomerants ([email protected], 6316452) ja vastutav ametnik Linnar Liivamägi ([email protected], 631 6457).

Eelnõu 375 SE vastutav riigikogu liige on Kalle Laanet [email protected], 631 6630) ja eelnõu vastutav ametnik on Raini Laide ([email protected], 631 6450). 

Teisipäeval (21.05) valmistab komisjon teiseks lugemiseks ette 27. märtsil esimese lugemise läbinud Vabariigi Valitsuse algatatud karistusseadustiku, kriminaalmenetluse seadustiku, tolliseaduse ja vangistusseaduse muutmise seaduse eelnõu (393 SE).
Nimetatud eelnõu vastutav riigikogu liige on Igor Gräzin ([email protected], 6316696) ja vastutav ametnik Raini Laide ([email protected], 631 6450).

Lisaks kujundab komisjon teisipäeval seisukoha järgmiste dokumentide suhtes:

  • Eesti seisukohad Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi, mis käsitleb olmandate riikide kodanike teadustöö, õpingute, õpilasvahetuse, tasustatud ja tasustamata praktika, vabatahtliku teenistuse ja „au pair“’ina töötamise eesmärgil riiki sisenemise ja seal elamise tingimusi, eelnõu kohta ;
  • Eesti seisukohad Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi kaubamärke käsitlevate liikmesriikide õigusaktide ühtlustamise kohta ning Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse, millega muudetakse nõukogu määrust (EÜ) nr 207/2009 ühenduse kaubamärgi kohta, eelnõude suhtes;
  • Eesti seisukohad Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse, mis käsitleb Euroopa Liidu õiguskaitsekoostöö ja -koolituse ametit (Europol), eelnõu kohta ning Euroopa Komisjoni teatise „Õiguskaitsealase Euroopa koolituskava koostamine“ kohta

Tagasiside