Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäeval (14.10) valmistab õiguskomisjon teiseks lugemiseks ette Vabariigi Valitsuse algatatud korrakaitseseaduse muutmise ja rakendamise seaduse eelnõu (424 SE). Komisjoni istungist on kutsutud osa võtma siseministeeriumi, justiitsministeeriumi ning Kaitseliidu esindajad. Kavas on läbi vaadata eelnõu muutmiseks esitatud ettepanekud. 424 SE esimene lugemine toimus 22.05.13. Eelnõu vastutav riigikogu liige on Kalle Laanet (Kalle.Laanet@riigikogu.ee, 631 6630) ning vastutav ametnik Linnar Liivamägi (Linnar.Liivamagi@riigikogu.ee, 631 6457).

Lisaks kujundab komisjon esmaspäeval arvamuse järgmise dokumendi suhtes:

Vabariigi Valitsuse seisukohad Nõukogu määruse Euroopa Prokuratuuri asutamise kohta (Euroopa prokuratuuri eelnõu) ja Vabariigi Valitsuse seisukohad Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse Euroopa Liidu Kriminaalõigusalase Koostöö Ameti (Eurojust) kohta (Eurojusti eelnõu).

Teisipäeval (15.10) toimub Riigikogu konverentsisaalis rahanduskomisjoni, õiguskomisjoni, majanduskomisjoni ja sotsiaalkomisjoni ühisistung – Avalik parlamentaarne kuulamine tarbijakrediidi valdkonna olukorrast ja probleemidest seoses nn SMS-laenudega. Istungist võtavad osa ning esinevad sõnavõttudega rahandusministeeriumi, justiitsministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, finantsinspektsiooni, tarbijakaitseameti, Eesti Panga ning Eesti Pangaliidu esindajad.

 

Tagasiside