Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäeval (07.05.12) hakkab õiguskomisjon valmistama teiseks lugemiseks ette Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud täitemenetluse seadustiku muutmise seaduse eelnõu (183 SE) ning Vabariigi Valitsuse algatatud riigilõivuseaduse muutmise ning sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (206 SE).

Eelnõu (183 SE) vastutav Riigikogu liige on Andres Anvelt ja  eelnõu (206 SE) eest on vastutav Marko Pomerants.  Eelnõude menetluse juurde on kutsutud justiitsministeeriumi asekantsler Marko Aavik, Harju Maakohtu kohtunik, EKÜ esimees Meelis Eerik, kohtutäiturite ametikogu juhatuse esimees Janek Pool, Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja jurist Aare Kruuser, Pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm, Swedbank esindaja Annemari Õunpuu, Eesti Naisteühenduste Ümarlaua peasekretär Eha Reitelmann.

Samuti jätkatakse esmaspäeval arvamuse kujundamist Riigikogu 15.02.2012. a. otsuse „Riikliku VEB Fondi sertifikaatidega tagatud nõuete hüvitamine“ põhiseaduspärasuse kohta põhiseaduslikkuse järelevalve asjas nr 3-4-1-4-12 ning kujundatakse  arvamus Eesti seisukohad Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõu, mis käsitleb kriminaaltulu arestimist ja konfiskeerimist Euroopa Liidus, kohta. 

Teisipäeval (08.05.2012) jätkab komisjon Vabariigi Valitsuse algatatud kriminaalmenetluse seadustiku muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (175 SE) ettevalmistamist teiseks lugemiseks. Eelnõu vastutav Riigikogu liige on Kalle Jents ning eelnõu menetluse juurde on kutsutud justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna asekantsler Kristel Siitam-Nyiri ja karistusõiguse ja menetluse talituse nõunik Marko Künnapu.

Neljapäeval (10.05.2012) toimub komisjonis Vabariigi Valitsuse algatatud politsei ja piirivalve seaduse ning meresõiduohutuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (158 SE) ettevalmistamine teiseks lugemiseks. Selle eelnõu vastutav ettekandja on õiguskomisjoni liige Siim Kabrits.

Tagasiside